Společenské centrum UFFO

UFFO, celým názvem Společenské centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas, je unikátní a exkluzivní polyfunkční kulturní zařízení v Trutnově. Díky své variabilitě, modernímu prostředí a bezbariérovému přístupu, je UFFO vhodné pro pořádání nejrůznějších typů akcí, od kulturních a společenských až po KONGRESY, KONFERENCE, výstavy, školení, semináře a prezentační akce firem.

Stavba, která byla pojmenována podle trutnovského rodáka, básníka Uffo Horna, získala prestižní ocenění architektonické soutěže o českou STAVBU ROKU, kde vyhrála nad 42 přihlášenými projekty. Dále byla oceněna jako krajská stavba roku a dostala se i do top 168 světových kulturních staveb.

UFFO disponuje sálem o celkové rozloze 848 m2, zrcadlovým sálem o rozloze 139 m2 a dvěma kavárnami o velikostech 103 m2. Díky své multifunkčnosti lze hlavní sál uspořádat v pěti základních variantách uspořádání sálu – divadlo, koncert, aréna, ples, kongres. Sál je zajištěn technickým vybavením nejlepší kvality a profesionálním personálem.

Ze zvukové techniky je v UFFu k dispozici zvukový systém L-Acoustics, digitální mixážní pult DiGiCo, nejvyšší řada digitálních bezdrátových mikrofonů Shure včetně bohatého příslušenství, stejně tak množství odposlechových reproboxů, mikrofonů a dalšího příslušenství.

Ze světelné techniky pak 120 stmívaných kanálů, více než 140 ks konvenčních světel, otočné hlavy zn. Martin a GLP, světelné pulty Avolites a MAlighting.

Projekční vybavení zahrnuje Projektory s výkonem do 10000 ANSI zn. Sanyo a Acer. Projekční plátna do rozměru 600×450 cm, videorežii a další příslušenství.

Společenské centrum UFFO se nachází přímo v centru města Trutnova v blízkosti obchodů, restaurací, kulturních památek, autobusového a vlakového nádraží.

Hlavním posláním UFFa je obohacení života Trutnovanů a reprezentace města Trutnova v rámci České republiky i v zahraničí.

www.uffo.cz